Барселона, с Александър Везенков в състава, загуби като гост от

...

Везенков и "Барса" със загуба в Евролигата

" Барселона ", с Александър Везенков в състава, загуби като посетител от " Валенсия " с 76:81 в мач от Евролигата. Така каталунците позволиха трето следващо проваляне във всички шампионати.

Александър Везенков игра единствено пет минути в края на първото полувреме. Той записа две асистенции, вкара два наказателни удара и записа една битка в нахлуване.

" Валенсия " стартира мощно през първото полувреме. В края на втората четвърт домакините направиха мощна серия и съумяха да пернат с 10 точки в резултата. Каталунците обаче дадоха отпор през второто полувреме. Пасивът обаче се оказа неосъществим за превъзмогване

Боян Дублевич бе най-резултатен за " Валенсия " с 19 точки, а Рафа Мартинес добави 13. За " Барселона " Пиер Ориола се регистрира с 15 точки.
Източник: btvnovinite.bg