Барселона разгроми Севиля с 4:0 в двубой от осми кръг

...

Барселона вкара четири безответни гола на Севиля

Барселона разгроми Севиля с 4:0 в дуел от осми кръг на Ла Лига, игран на стадион “Камп Ноу ” пред 81 300 ентусиасти.

Начало на головата серия сложи Луис Суарес в 27-ата минута, а след още пет минути се отличи Артуро Видал. Осман Дембеле повиши на 3:0 в 35-ата минута, а Лионел Меси оформи крайното 4:0 от директен свободен удар в 78-ата минута, като осъществя първия си гол за сезона. Каталунците приключиха мача с девет индивида. В рамките на една минута бяха изгонени Роналд Араухо и Дембеле, а това се случи в 87-ата минута. 32-годишният Меси стана първият състезател през XXI век, който вкарва голове в 16 следващи сезона в Примера дивисион. Това попадение за него бе №100, маркирано отвън рамките на наказателното поле и 43-о от свободен удар. Араухо пък е първият състезател на Барселона от 10 години, който получава червен картон в дебютния си мач в състава на каталунците. В идващия кръг Барселона гостува на Ейбар, а Севиля посреща Леванте. Тимът на Ернесто Валверде е втори в таблицата с две точки по-малко от лидера Реал Мадрид, а Севиля е на 6-а позиция. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg