Барселона разби Ювентус с 3:0 на стадион Йохан Кройф и

...

Барселона разби Ювентус и вдигна трофея Жоан Гампер

Барселона разруши Ювентус с 3:0 на стадион " Йохан Кройф " и завоюва трофея „ Жоан Гампер “. Мемфис Депай (3), Мартин Брайтуайт (58) и Рики Пуч (90+2) вкараха головете за първия успех на каталунците след раздялата с Лионел Меси.

Домакините поведоха след единствено три минути игра, откакто " бианконерите " позволиха груба неточност, а Юсуф Демир изведе Мемфис Депай зад отбраната и нидерландецът означи за 1:0.
Четвърт час след началото гостите пропуснаха добра опция да изравнят резултата. Кристиано Роналдо се озова на чиста стрелкова позиция, само че ударът му в близкия ъгъл бе избавен от вратаря Нето. След още 15 минути игра Роналдо овладя на границата на наказателното поле и комбинира с Матия Де Шилио, който шутира мощно, само че над вратата.

В 37-ата минута Брайтуайт пропусна единствено против вратаря Шчесни, а при добавката Антоан Гризман прати топката в мрежата, само че попадението на французина не бе зачетено поради засада. В ответната офанзива Нето направи ужасно избавяне след удар на Алваро Мората. Малко преди почивката бразилският пазач се намеси и при непосредствено изпълнен директен свободен удар от Роналдо.

След почивката Ювентус се опита да изравни, само че инкасира второ попадение в 58-ата минута, когато Мартин Брайтуайт засече центриране от корнер и се разписа за 2:0. Италианският гранд не съумя да натисне домакините, които взеха решение всичко във втората минута от добавеното време, когато Рики Пуч направи независим пробив и прати топката в мрежата за крайното 3:0.

Това беше последна инспекция за Барселона преди старта на новия сезон. Каталунците посрещат Реал Сосиедад в първия кръг на Ла Лига. За Ювентус следва още една контрола – против Аталанта на 14 август.
Източник: fakti.bg