Барселона разби Майорка с 5:2 в двубой от 16-ия кръг

...

Барселона натупа Майорка, Меси с хеттрик

Барселона разруши Майорка с 5:2 в дуел от 16-ия кръг на Ла Лига. Хеттрик за триумфа на каталунците осъществя Лео Меси, а по един прибавиха Суарес и Гризман. За гостите прецизен на два пъти беше Будимир. Преди срещата Меси сподели и Златната топка, която завоюва за рекорден 6-ти път в кариерата си.

Още в 8-ата минута на дуела Барселона откри резултата, откакто пас на вратаря Тер Стеген разреши на Гризман да се откъсне от бранителите на Майорка, да пробяга съвсем цялата половина и да трансферира елегантно вратаря, с цел да изведе тима си напред в резултата.

След това пристигна време и Лео Меси да блесне. В 17-ата минута с изострен диагонален удар отвън границата на наказателното поле, аржентинецът прати топката в ъгъла на вратата за 2:0. Майорка въпреки всичко върна едно попадение. Това се случи в 35-ата минута, когато Анте Будимир беше прецизен.
Източник: fakti.bg