Барселона продължава неубедителния си старт на сезона, след като загуби

Барселона продължава неубедителния си старт на сезона, след като загуби ...

Барса отново се спъна! Гранада писа двойка на каталунците.

Барселона продължава неубедителния си старт на сезона, след като загуби от Гранада с 0:2 в двубой от 5-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Нуево Лос Карменес".

Футболистите на треньора Ернесто Валверде получиха попадение рано, рано в срещата след детинска грешка на Жуниор Фирпо, която позволи на Рамон Азеез (2') да се разпише.

През втората част През втората част треньорът Ернесто Валверде предприе драстични мерки, вкарвайки в игра младата надежда Ансу Фати и суперзвездата Лионел Меси с надеждата те да раздвижат нещата в атака. Това обаче не се случи. Даже обратното и домакините удвоиха преднината си след като Алваро Вадийо (66') бе точен от дузпа.

Taка Барселона се намира на 7-ото място в класирането с актив от 7 точки, с 1 по-малко от кръвния враг Реал Мадрид, който утре гостува на Севиля. Гранада пък застана на първото място с 10 пункта.

Двубоят започна по идеален начин за домакините, които откриха резултата още във втората минута. Новото попълнение на каталунците Жуниор Фирпо допусна фрапантна грешка и позволи остро навлизане в наказателното поле. Бившият играч на Бетис подцени топката, тя му беше отнета. Антонио Пуертас центрира, кълбото се отби от крака на Жерард Пике и това преодоля Марк-Андре тер Стеген. Връхлитащият Рамон Азеез изпревари Нелсон Семедо чукна топката от голлинията - 1:0.

В следващите минути футболистите на Барса се опитаха да потърсят бърз отговор, но така и не успявах да преодолеят добре подредената защита.  Най-запомнящото се дойде в 12-ата минута, когато каталунците изградиха хубава атака с няколко докосвания, но след центрирането отдясно топката не стигна до играч на Барселона.

Две минути по-късно домакините сътвориха скоростно нападение, завършено с опасен удар на Пуертас. Нападателят на южняците стреля по земя, но Тер Стеген показа класа и спаси.

До края на полувремето каталунците страдаха от пълна безидейност в атака. Домакините от своя страна пък се бяха затворили плътно и така първите 45 минути завършиха без повече голове.

През втората част треньорът Ернесто Валверде предприе драстични мерки, вкарвайки в игра младата надежда Ансу Фати и суперзвездата Лионел Меси с надеждата те да раздвижат нещата в атака.

Това обаче не се случи. Даже обратното. В 65-ата минута след разбъркване в наказателното поле влезлият като резерва Артуро Видал игра с ръка. Съдията Гийермо Куадра се консултира с ВАР и посочи бялата точка. Алваро Вадийо се нагърби с отговорността и не сгреши.

В 82-рата минута Фати се отскубна, намери Меси в наказателното поле, който върна за Видал. Халфът шутира мощно и топката се отби в тялото на Санчес. Гостите претендираха за игра с ръка, но съдията Куадра остана безмълвен.

Гранада - Барселона 2:0

Голмайстори: Рамон Азеез (2'), Алваро Вадийо (66'д.)

Гранада: Силва, Диас, Дуарте, Санчес, Нева, Азийз, Монторо, Ерера (Гоналонс 83'), Пуертас, Мачис (62'), Солдадо (Фернандес 57')
Треньор: Диего Мартинес

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Ленгле, Фирпо (Фати 46'), Ракитич (Видал 62'), Роберто, Де Йонг, Перес (Меси 46'), Гризман, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде