Барселона постигна успех последния мач от 33-ия кръг в испанската

...

Хеттрик на Левандовски съкруши 10 от Валенсия

Барселона реализира триумф последния мач от 33-ия кръг в испанската Ла Лига, откакто съумя да обърне Валенсия от 1:2 до 4:2.

Валенсианци играха през цялото второто полувреме с човек по-малко, откакто вратарят Георги Мамардашвили беше изпъден с пряк червен картон в края на първата част.

Фермин Лопес изведе каталунците напред с хубав гол с глава, само че Валенсия направи бърз поврат след попадения на Уго Дуро и Пепелу от дузпа.

Но аленият картон за " прилепите " се оказа решителен за изхода на мача и Барселона стигна до цялостен поврат през втората част.

Тогава с хеттрик се отличи Роберт Левандовски, като полякът подсигурява място през новия сезон в Шампионска лига на заемащия второто място във краткотрайното класиране на Испания негов отбор.

Победата направи по този начин, че Барса изпревари Жирона и към този момент е със 73 точки, до момента в който жиронци са със 71. Валенсия остана осми с 48 точки пет кръга преди края на шампионата. Водач е Реал (Мадрид) с 84.
Източник: lupa.bg