Барселона постигна първа победа от началото на сезона в Евролигата.

...

Първа победа за Барселона и труден обрат за ЦСКА в Евролигата

Барселона реализира първа победа от началото на сезона в Евролигата. След две загуби на старта, в третия кръг каталунците се постановиха над Байерн (Мюнхен) с 83:73. Домакините преобладаваха през целия мач и най-сетне зарадваха публиката в “Палау Блауграна”. Анте Томич беше в основата на триумфа с 18 точки, а стабилен принос за успеха имаха и Крис Сингълтън (15 т.), Кевин Пангос (12 т.) и най-много Яка Блажич, който завоюва доста значими битки в нахлуване след почивката. Маодо Ло беше най-резултатен за баварците с 16 точки, а Владимир Лучич се регистрира с 12.

Байерн поведе в самото начало с тройка на Бартел, само че последва серия от 10:0 за Барса, след която отборът на Светислав Пешич не изпусна самодейността. Първата част приключи при 26:17, а на почивката задатъкът на домакините бе 8 точки. Байерн стопи още повече изоставането си в средата на третата четвърт, само че мощни изяви на Сингълтън и Блажич още веднъж направиха задатъка на Барселона двуцифрен.

Домакините овладяха съвсем двойно повече битки - 37 против единствено 20 за Байерн, което се оказа основно за изхода на дуела.

Един от обичайните любимци в шампионата - ЦСКА (Москва), продължи сполучливата си серия с трета поредна победа. Тя обаче не пристигна по никакъв начин елементарно. Руският гранд надделя със 79:75 Дарушафака след доста едва първо полувреме, в което гостите от Турция водеха със 7 точки.

Баскетболистите на ЦСКА бяха извънредно неефективни в офанзива до почивката, а гостите вкараха няколко сложни стрелби, които им поддържаха задатъка им. Нандо Де Коло, Серхио Родригес, Кори Хигинс и компания отвърнаха на предизвикването и в третата четвърт съветският отбор обърна нещата в своя изгода. Руснаците дръпнаха с 67:54 преди финалния взлом на Дарушафака, само че той бе прекомерно просрочен.

Хигинс вкара 14 точки за ЦСКА, 10 от които в преломната трета част. Никита Курбанов (13 т.), Серхио Родригес (11 т.) и Нандо Де Коло (10 т.) бяха другите най-резултатни за домакините. За Дарушафака се отличиха Майкъл Ерик и Стентън Кид с по 15 точки.

В последния мач нощес Макаби (Тел Авив) надигра като посетител новобранеца Будучност (Подгорица) със 78:68. Черногорците имаха преднина от 7 точки на почивката, само че рухнаха в последната четвърт, която изгубиха с 6:20, и остават на дъното без нито един триумф.

Другият тим с 3 загуби е Химки, а без проваляне досега са ЦСКА (М), Фенербахче, Олимпиакос и Реал Мадрид.