Барселона постигна много ценна победа с 1:0 над Леванте, благодарение

...

Спасителят Меси най-сетне зарадва изстрадалия „Камп Ноу“

Барселона реализира доста скъпа победа с 1:0 над Леванте, с помощта на своя капитан Лионел Меси, който донесе трите точки на своя тим с гол в 76-ата минута.

Въпреки множеството основани положения, каталунците трябваше да чакат едвам до последния четвърт час, когато с десетия си удар в срещата „ Ла пулга “ съумя да преодолее блестящия довечера вратар на гостите Айтор Фернандес, който направи цели 12 спасявания.

По този метод възпитаниците на Роналд Куман се изкачиха на осмото място със 17 точки, до момента в който „ жабите “ остават на 18-ата с 11 пункта.

Началото на мача стартира относително умерено и единственото по-интересно състояние бе в третата минута, когато домакините извършиха ъглов удар, след който обаче не сътвориха заплаха за Тер Стеген.

Барса отговори със същото статично състояние, само че топката бе изчистена без проблеми от защитата на Леванте.

В 12-ата минута след повече от 15 подавания Де Фрутос приключи прелестна офанзива на отбора си с левия крайник, само че Тер-Стеген съумя да избави.

4 минути по-късно Брайтуайт стреля рисково с десния крайник от към 15 метра, само че Абарис парира.

В 19-ата минута Роджър Мартин откри Гомес в наказателното поле, само че вторият изпрати топката над вратата по диагонала.

В 22-ата минута Меси подаде на Гризман след свободен удар, опитът му за гол бе избавен от Абарис, а при добавката Лангле шутира над напречната греда.

5 минути по-късно Лео засече с глава от фланга, само че настрана от десния непряк дирек.

В 38-ата минута Алба откри от воле по доста компактен метод коженото кълбо, само че Абарис още веднъж бе последна бариера пред гола.

60 секунди по-късно Меси сви към Гризман в центъра на пеналтерията, само че изстрелът му бе избавен от вратаря.

В 43-ата минута капитанът на Барселона опитва шанса си от директен свободен удар, само че Абарис улови.

В 54-ата минута Меси влезе в наказателното поле и насочи шестия си удар по посока на вратата, само че той профуча на сантиметри от дясната греда.

10 минути по-късно още веднъж аржентинецът бе в центъра на събитията. Меси извърши директен свободен удар, но той не съумя да тормози и затрудни противниковия пазач.

Айтор Фернандес Абарис за кой ли път отчая шесткратния притежател на Златната топка, откакто от съвсем нулев ъгъл голмайсторът опита да препарира противника си наоколо до дясната греда, само че сътрудника му още веднъж сподели "не ".

Логичното се случи въпреки всичко в 76-ата минута, когато Гризман и Брайтуайт откраднаха топката в центъра и откриха Лео на чиста позиция, който напредна и с извънредно акуратен удар наоколо до лявата греда препарира Абарис - 1:0. Това бе осми изстрел на аржентинеца и пети очертанията на вратата довечера.

В 96-ата минута Сон опитва от воле след корнер да измъкне точката за тима си, само че Тер-Стеген се прояви и хвана с опитност топката.

Барселона : Тер-Стеген, Дест, Араухо, Лангле, Алба, Бускетс (Педри 58') , Де Йонг, Гризман (Умтити 89') , Меси, Коутиньо (Тринкао 70') , Брайтуайт.

Резерви: Нето, Умтити, Аленя, Де Ла Фуерте, Фернандеш, Фирпо, Педри, Мингеса, Пеня, Пянич, Пуч, Тринкао.

Наставник: Роналд Куман

Леванте : Абарис, Коке (Мирамон 68') , Постихо, Весо, Клерк, Де Фрутос, Вукчевич (Радоха 68') , Малса, Мелеро, Гомес Алкон, Роджър Мартин (Хосе Луис Моралес 68') .

Резерви: Карденяс, Дуарте, Тоно, Сон, Леон, Мирамон, Моралsес, Радоха, Рочита, Руис Охеда, Робер.

Наставник: Пако Лопес

Стадион: "Камп Ноу "

Главен арбитър: Рикардо де Бургос
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `