Барселона постигна четвърта победа в 5-ия кръг на Примера дивисион,

...

Барселона разгроми Кадис, зрител получи сърдечен удар

Барселона реализира четвърта победа в 5-ия кръг на Примера дивисион, надделявайки с 4:0 над Кадис. Гостите събират 13 точки и излизат най-малко краткотрайно на върха в класирането, до момента в който Кадис е финален без извоювана точка и без маркиран гол.

Срещата обаче ще се запомни с случая на трибуните, където фен получи сърдечен удар. 32 минути не се игра футбол, съдията прибра и двата тима в тунела. В последна сметка мачът беше доигран, а в оставащите 12 минути общо Барса добави два гола.

Снимка: БГНЕС  Барселона разгроми Кадис, фен получи сърдечен удар
Барселона не съумя да вкара гол до почивката, само че по-късно на първо време Френки де Йонг в 55-ата минута и Роберт Левандовски 10 минути по-късно дадоха постоянен задатък на тима на Шави Ернандес.

Домакините от Андалусия започнаха интензивно и в 1-ата минута можеха да поведат в резултата. Но по-късно Барселона взе самодейността и Мемфис Депай комбинира с Рафиня, който стреля от дясно по диагонала. Вратарят на Кадис – Ледесма не мръдна, само че за негов шанс топката се отби в страничната греда. Следващата обстановка беше в 35-ата минута, пропусната от Мемфис Депай, чийто удар мина около гредата.
И след почивката темпото не беше изключително високо. Гави бе изведен отдясно, той напредна и опита подаване, вратарят отклони топката, само че тя попадна на крайници на Френки де Йонг, който възползвал се от шанса си, я прати в мрежата.

Въпреки попадението, Шави Ернандес направи тройна промяна незабавно по-късно и един от влезлите беше Роберт Левандовски. И в 65-ата минута вкара 9-ия си гол от началото на шампионата.

В 81-ата минута срещата беше прекъсната поради случай на трибуните. Първоначално не се знаеше какво се случва, само че по-късно се оказа, че последовател на Кадис е получил сърдечен удар.

Първоначално играчите останаха на терена, само че по-късно съдията Карлос дел Серо Гранде ги прибра в тунела, където двата тима останаха скупчени. Полицията и защитата на мача разгони феновете, които седяха покрай потърпевшия фен. Дълго време хората не знаеха какво се случва, имаше подозрения, че краят е съдбовен. От трибуните приканиха кардиолог, в случай че има подобен измежду феновете, да отиде да оказва помощ. Лекарите и на двата тима се включиха.
Вратарят на Кадис Херамаяс Ледесма също има доста сериозна заслуга за избавения човешки живот, откакто реагира най-бързо и откри дефибрилатора, с цел да го занесе на мястото на потърпевшия.
Вестник Спорт (Барселона) написа сега, когато съдията извади играчите още веднъж да загреят след 32 минути пауза: Най-добрата вест е, че фенът съумя да напусне стадиона с пулс след многоминутна неустановеност. Медицинският екип съумя да го резервира към този момент жив. Да се ​​надяваме, че положителните вести не престават да идват.
Макар и да не беше най-хубавата обстановка за игра, мачът продължи с нови два гола за Барселона. В 85-ата минута Левандовски игра доста добре с тяло при пас на Дембеле, продължи към Ансу Фати и младокът стреля за 0:3.

В 91-ата минута и Дембеле, също появил се като промяна, се разписа за 0:4, завършвайки по съвършен метод контраофанзива.
Източник: fakti.bg