Барселона победи Ювентус с 3:0 в първа среща от група

...

Меси най-после вкара на Буфон. Класическа "Барса" подчини "Юве"

" Барселона " победи " Ювентус " с 3:0 в първа среща от група " Д " на Шампионската лига. С две попадения за каталунците се отличи Лионел Меси, който за първи път в кариерата си вкара на Джанлуиджи Буфон.

Първото полувреме мина под диктовката на домакините, а с пропуски за испанците се регистрираха Луис Суарес и новото попълнение Осман Дембеле.

Лионел Меси даде преднина на " Барса " в 45-ата минута. Аржентинецът вкара първия си гол в четвъртия си мач против Джанлуиджи Буфон.

В 50-ата минута Меси уцели гредата, а няколко минути по-късно Иван Ракитич повиши на 2:0.

Аржентинската звезда на каталунците оформи класическия резултат в 69-ата минута. Домакините не понижиха оборотите и 10 минути по-късно и Суарес вкара попадение, само че то бе анулирано поради засада.