Барселона победи трудно Гранада с 1:0 като домакин в последен

...

Меси донесе първа победа на "Барселона" при Сетиен

" Барселона " победи мъчно " Гранада " с 1:0 като хазаин в финален мач от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят бе дебют за Кике Сетиен отпред на каталунците.

Лионел Меси и компания се изтезаха против андалусийците, които се защитаваха чудесно до 69', когато Херман Санчес си изкара втори жълт картон. " Барселона " се възползва от численото предимство и единствено седем минути по-късно Меси бе прецизен за 1:0.
" Барса " излиза на шахматната дъска (ВИДЕО) Николета Маданска споделя най-интересните спортни истории от миналата седмица
Първият мач след промяната на Ернесто Валверде с Кике Сетиен напомни на каталунците интервала, в който отборът бе воден от Пеп Гуардиола. Тази вечер " блаугранас " записаха 82% владеене на топката, като за последно са записали по-висок % (84%) при сегашния управител на " Манчестър Сити " през май 2011 година - преди 326 мача.

Успехът върна " Барселона " на върха в Примера. Каталунците имат 43 точки, колкото и вторият - " Реал " Мадрид. Трети и четвърти са " Атлетико " Мадрид и " Севиля " с по 35. " Гранада " остава на 10-ото място с 27 точки.

В идващия кръг за " Барселона " следва посещение на " Валенсия ", а на " Гранада " дерби със " Севиля ".

Снимка: Getty Images
Източник: btvnovinite.bg