Барселона победи с 3:0 Ейбар у дома в мач от

...

Меси, Суарес и Коутиньо блестят при класика на Барса

Барселона победи с 3:0 Ейбар вкъщи в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Луис Суарес бе прецизен на два пъти за " каталунците ", а гол номер 400 в испанското състезание вкара Лионел Меси.

С триумфа " блаугранас " възвърна преднината си от 5 точки на върха във краткотрайното класиране.

Първата добра опция за Барса пристигна в 9-ата минута. Жорди Алба не се оправи добре с контрола на топката, само че преодоля Риесго. Педро Бигас обаче съумя да почисти топката от голлинията.

19-ата Барса откри резултата след превъзходно взаимоотношение сред Коутиньо и Луис Суарес. Бразилецът съумя да изведе нападателя на стрелкова позиция, а той насочи топката във вратата.

Снимка 399954
Източник:

В 24-ата Лангле застана на пътя на топката при удар на Гонсало Ескаланте. Четири минути по-късно Сержи Енрик стреля около гредата с глава.

Барса вкара втори гол в 53-ата минута. Коутиньо, Меси и Суарес разиграха на скорост, топката стигна до аржентинеца, който без проблеми вкара за 2:0.

Шест минути по-късно " каталунците " стигнаха до класическа преднина. Луис Суарес напредна след осъществяване на тъч и бе прецизен за 3:0.

След третия гол домакините понижиха темпото. В 74-ата минута Ейбар можеше да стигне до почетен гол, само че Тер Щеген отрази удар с глава на Де Бласис.