Барселона победи категорично с 3:0 като гост Реал Мурсия в

...

Барселона без проблеми за Купата на Краля

Барселона победи изрично с 3:0 като посетител Реал Мурсия в първи мач от 1/16-финалите на Купата на Краля в Испания. Треньорът на каталунците Ернесто Валверде пусна огромна част от запасите си, което не оказа въздействие на играта на отбора му. Пако Алкасер даде задатък на гостите в 44-та минута, а след почивката Жерард Деулофеу (52) и Хосе Арнаис (56) довършиха домакините.

Домакините от Мурсия имаха забавни обстановки през първото полувреме, само че последователно каталунците демонстрираха класа. Особено деен бе Жерард Деулофеу, който създаде първият гол. В 44-та минута крилото откри Пако Алкасер с прелестен пас зад отбраната на домакините и нападателят насочи технично топката с глава за 1:0.

Барса довърши Мурсия с два бързи гола през втората част. В 52-та минута Деулофеу удвои задатъка на гостите след прелестен гол. Крилото проби самичък в наказателното поле на Мурсия и останал самичък против вратаря съумя да го преодолее с техничен удар. Само четири минути по-късно Хосе Арнаис направи 3:0 след мощен удар от границата на наказателното поле. Младокът осъществя в дебюта си за първия тим на Барселона.

До края на срещата Алкасер пропусна да означи второто си попадение за вечерта, а Мурсия можеше да вкара почетен гол, само че Яспер Силесен избави два удара на Силва Чаморо.
Източник: fakti.bg