Барселона победи гостуващия Леганес с 3:1 в мач от 20-ия

...

Меси измъкна "Барса" за 30 минути

" Барселона " победи гостуващия " Леганес " с 3:1 в мач от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион. С съществена заслуга за триумфа бе звездата на каталунците Лионел Меси. Аржентинецът влезе като запаса в 64-ата минута, при резултат 1:1.

Шампионите преобладаваха през първата част и поведоха в 32-ата минута посредством Усман Дембеле, възползвал се от пас на Жорди Алба.

" Леганес " обаче изненадващо изравни след почивката. В 57-ата минута прецизен бе датският национал Мартин Брайтуайт. Само 7 минути по-късно Ернесто Валверде пусна в игра Лионел Меси.
Снимка: Getty Images
В 71-ата минута вратарят на гостите Пичу Куеляр мазета мощен шут на Меси, само че притичалият Луис Суарес се разписа при добавката. При попадението уругваецът удари с коляно стража на " Леганес ", който обаче не бе овладял топката в този миг. След интервенция на системата за видеоповторения (VAR) голът бе зачетен.
Оставащите минути минаха под диктовката на каталунците и те направиха резултата 3:1 във втората минута от добавното време. Точка на разногласието постави Меси. За него това бе гол №18 от началото на сезона и 401-ви в Примера дивисион.

Така " Барселона " е водач с 46 точки, 5 пред втория " Атлетико " Мадрид и 10 пред " Реал " Мадрид. " Леганес " заема 14-ата позиция с 22 пункта.

През седмицата на каталунците следва посещение на " Севиля " в първия четвъртфинал сред двата отбора от шампионата за Купата на краля. Двубоят е в сряда (23 януари) от 22:30 ч. и ще бъде излъчен директно по bTV Action.
Източник: btvnovinite.bg