Барселона победи Атлетик Билбао с 4:0 в мач от 11-ия

...

Барселона не срещна затруднения срещу Атлетик Билбао

Барселона победи Атлетик Билбао с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Осман Дембеле, Сержи Роберто Роберт Левандовски и Феран Торес бяха точни за спечелилите.

Каталунците поведоха още в 12-ата минута. Осман Дембеле засече с глава центриране на Роберт Левандовски.

Сержи Роберто удвои задатъка на домакините на стадион " Камп Ноу ". Отклонен удар на полузащитника попадна в противниковата врата.

Роберт Левандовски повиши на 3:0, с цел да убие интригата в срещата.

След почивката възпитаниците на Шави Ернандес продължиха да бележат. Резервата Феран Торес получи подаване в наказателното поле и стреля от придвижване. Осман Дембеле записа хеттрик от асистенции.

Барселона заема втората позиция в класирането с актив от 28 точки. Атлетик Билбао остава на 6-ото място с 18 пункта.