Барселона не позволи изненада и спечели каталунското дерби с Еспаньол.

...

Крал Меси над всички в каталунското дерби! Барса нокаутира Еспаньол с 2:0!

Барселона не разреши изненада и завоюва каталунското дерби с Еспаньол. Домакините обаче трябваше да чакат 70 минути, с цел да вкарат първия гол в мача, а до края прибавиха още един.

За кой ли път овациите обра огромната звезда на тима - Лионел Меси, който вкара и двата гола за крайния триумф с 2:0.

Първите 45 минути обаче не предложиха доста забавни моменти за феновете, като головите положения отсъстваха. Барса имаше лек превес, който обаче не успяваше да материализира.

През втората част водачът в Примера се засилва и включи на висока предавка, а основният миг пристигна в 70-ата минута!

Лионел Меси извърши технично директен свободен удар, а бранител на Еспаньол не се разбра с вратаря и топката влезе в мрежата - 1:0!

В този миг стана ясно, че Барселона мъчно ще изпусне следващия триумф на " Камп Ноу ", който бе дефинитивно официализиран в 89-ата минута!

При контраофанзива Малком бе изведен отляво на фланга, бразилецът откри Меси покрай точката на дузпата, с цел да може аржентинецът да означи за 2:0, фиксирайки крайния резултат!