Барселона играят при 4:1 Атлетико Мадрид в дербито на 23-ия

...

НА ЖИВО: Барселона - Атлетико Мадрид 4:1, гол на Дани Алвеш

Барселона играят при 4:1 Атлетико Мадрид в дербито на 23-ия кръг на Ла Лига. В 8-ата минута Яник Ферейра Караско откри резултата, а две минути по-късно Жорди Алба с прословут гол изравни. В 21-ата минута Гави направи цялостен поврат, а в 43-ата минута Роналд Араухо вкара за 3:1. В началото на второто полувреме Дани Алвеш вкара четвърто попадение за домакините. Срещата се организира на „ Камп Ноу”.

Срещата стартира с домашен напън. В 5-ата минута Дани Алвеш проби отдясно и откри Феран Торес пред наказателното поле. Нападателя опита удар в близкия ъгъл, само че стреля настрана от задачата. Три минути по-късно "дюшекчиите " стигнаха до попадение. Коке откри Луис Суарес отдясно. Уругваецът напредна и подаде към Яник Ферейра Караско в наказателното поле, който насочи в десния ъгъл за 0:1.

В 10-ата минута каталунците изравниха. Дани Алвеш подаде към Жорди Алба отдясно на границата на наказателното поле, а бранителят с външен фалц от придвижване прати кълбото неспасяемо във вратата.

Десет минути по-късно Жоао Феликс получи от Тома Льомар отляво. Португалецът се оправи с Дани Алвеш, навлезе във вътрешността и потърси далечния ъгъл, само че стреля неопределено. В 21-ата минута Барса направи цялостен поврат. Педри пусна към Траоре отдясно. Фланговият нападател надигра Марио Ермосо и с точно центриране качи топката на главата на Гави, който порази задачата за 2:1.

Мадридчани можеше да стигнат до изравнително попадение малко по-късно, откакто Караско откри Жоао Феликс на втора греда, само че ударът на португалеца не се получи и Тер Щеген улови. В 24-ата минута добра офанзива отляво на Барса приключи с подаване към Феран, който от дузпата не откри очертанията на вратата.

Пет минути по-късно Траоре не съумя да се възползва от неточност в защитата на гостите. Крилото лиши топката от Ермосо, освободи се, само че ударът му беше безпределно неакуратен. В 36-ата минута Атлетико още веднъж пропусна златен късмет за попадение. Тома Льомар центрира точно, а Стефан Савич от 5-6 метра с глава стреля около вратата.

Две минути преди почивката Барса стигна до трето попадение. След осъществяване на директен свободен удар топката срещна горната греда. Жерар Пике опита удар, само че не откри добре топката. Кълбото попадна в Роналд Араухо, който с компактен шут от няколко метра вкара за 3:1.

Втората част стартира чудесно за "блаугранас ". Алба проби отляво и центрира остро в наказателното поле, където Феран Торес се размина с топката. Кълбото се озова в Дани Алвеш, който с компактен шут с към 10-12 метра не остави шансове на Облак.

Барселона – Атлетико Мадрид 4:1

0:1 Яник Ферейра Караско (8)

1:1 Жорди Алба (10)

2:1 Гави (21)

3:1 Роналд Араухо (43)

4:1 Дани Алвеш (49)

Барселона: 1. Tер Щеген, 3. Пике, 4. Араухо, 5. Бускетс, 8. Дани Алвеш, 11. Адама Траоре, 16. Педри, 18. Жорди Алба, 19. Феран Торес, 21. Френки де Йонг, 30. Гави

Треньор: Шави

Barça XI
— FC Barcelona (@FCBarcelona)
Атлетико Мадрид: 13. Oблак, 24. Вършалко (46 - 17. Вас), 15. Савич, 2. Хименес, 22. Ермосо, 5. Де Пол, 6. Коке, 21. Караско, 11. Льомар (55 - 25. Мандава), 7. Жоао Феликс (55 - 10. Корея), 9. Луис Суарес

Треньор: Чоло Симеоне