Барселона и Бенфика играят при 0:0 във възлов мач от

...

НА ЖИВО: Барселона - Бенфика, отменен гол на каталунците

Барселона и Бенфика играят при 0:0 във основен мач от група Е на Шампионската лига.

Домакините започнаха по-активно срещата. В 7-ата минута Юсуф Демир проби отдясно, навлезе във вътрешността и насочи удар, който Влаходимос мазета в корнер. Пет минуто по-късно Нико проби през центъра и пусна към връхлитащия отдясно Араухо. Уругвайският бранител обаче насочи прекомерно неакуратен удар.

"Блаугранас " бяха доста покрай гол в 26-ата минута. След центриране отляво топката се озова в Гави на 3-4 метра от вратата. Испанският национал стреля високо над напречната греда, останал очи в очи с вратаря. Дори да се беше стигнало до попадение, то най-вероятно щеше да бъде анулирано поради засада на халфа на Барса. Минута по-късно пред Барса се откри нова опция за гол. Гави проби през центъра и откри Жорди Алба отляво в наказателното поле. Крайният бранител насочи удар, който Влаходимос отрази.

В 34-ата минута Тер Щеген избави домакините. Яремчук изпревари Лангле при центриране от корнер и насочи удар с глава от няколко метра, само че немският вратар се беше позиционирал добре и мазета. Стигна се до нов корнер, след който Николас Отаменди с брилянтен удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата. Оказа се обаче, че при центрирането кълбото е излязло в навън, заради което основният рфер Сергей Карасьов анулира гола.

В 43-ата минута най-хубавият за каталунците - Демир, проби отдясно, стигна до границата на наказателното поле и с техничен удар потърси далечния ъгъл, само че топката срещна гредата.