Барселона и Атлетик Билбао играят при 1:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Барселона - Атлетик Билбао 1:0

Барселона и Атлетик Билбао играят при 1:0 в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Двубоят се играе на "Камп Ноу ". В 36-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата.

Срещата стартира с териториално преимущество за каталунците, само че без благоприятни условия за гол. В 19-ата минута Феран Торес проби отляво и откри Гави на дузпата. Ударът на халфа обаче беше високо над вратата. Малко по-късно Тер Щеген се оправи с удар на Сарага.

В 23-ата минута Пике мазета центриране отдясно. Топката попадна във Весга, който шутира от към 20 метра, само че неопределено. В 32-ата минута "блаугранас " провежда нова рискова офанзива. Гави получи в наказателното поле и продължи към Феран отляво, който насочи удар от сложна позиция, само че Симон съумя да избие.

В 36-ата минута Барселона поведе. Жерар Пике стреля с глава след центриране от корнер. Топката попадна в Пиер-Емерик Обамеянг, който изпревари Лекуе и вкара за 1:0.

Барселона - Атлетик Билбао 1:0

1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (36)

Барселона: Тер Щеген, Дани Алвеш, Араухо, Пике, Дест, Бускетс, Педри, Гави, Траоре, Феран Торес, Обамеянг

Атлетик: Симон, Алварес, Баленсиага, Лекуе, Весга, Раул Гарсия, Серано, Вендесор, Вивиан, Сарага, Виялибре