ПОЧИВКА!
43′
Непозволени дейности на Клеман Ленгле против Иско. Французинът получава картон.
42′
Вниманието на Тер Стеген още веднъж бе изпитано в 42-ата минута. Феде Валверде свиреп засече топката от воле, само че мощният му изстрел беше париран, въпреки и с известни компликации от №1 на Барселона.
40′
АЛБА!!! Никой в каталунската столица не повярва по какъв начин Барса не поведе в резултата с настъпването на 40-ата минута. Кавалерът на " Златната топка " Лионел Меси показва своя футболен талант, хвърляйки прословут пас зад защитата на Жорди Алба. Бранителят обаче направи по-трудното и от няколко метра не откри мрежата очертанията на вратата.
38′
Официално предизвестие за разярения Луис Суарес.
30′
МЕСИ!! Селекцията на Ернесто Валверде откри себе си и на своя страна заплаши вратата на огромния зложелател в 30-ата минута. Жорди Алба сътвори цялата обстановка с помощта на съвършеното си центриране от фланга. Куртоа направи няколко крачки напред и боксира с плонж. За негов смут обаче кълбото попадна в краката на Лео Меси, насочил незабавно към мрежата на Реал. За благополучие на мадридистите, на голлинията беше застанал рекордьорът по изиграни " класики " Серхио Рамос, който мощно почисти напред.
 Снимка 458178
Източник:
25′
Напрежението пред Тер Стеген ставаше все по-сериозно. " Лос меренгес " не спираха да обстрелват вратаря на Барса, като това в 25-ата минута стори и Каземиро. Бразилецът насочи мощен шут по земя, който беше блокиран ловко от национала на Германия.
20′
Жълт картон за Иван Ракитич , който игра непозволено против Иско.
14′
ШАНС ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! Трибуните на " Камп Ноу " можеше да замлъкнат в 14-ата минута, когато гостите пропиляха страхотна опция за попадение. Каземиро скочи най-високо при центриране от корнер и ударът му с глава матира Тер Стеген. На голлинията обаче бе застанал Пике, като капитанът уверено избави своите сътрудници от инкасирането на попадение.
 Снимка 458175
Източник:
11′
В 11-ата минута системата ВАР влезе в приложимост, защото почитатели и футболисти на Барса желаеха дузпа в своя изгода поради игра с ръка на Дани Карвахал в личното си наказателно поле. Повторенията ясно демонстрираха обаче, че испанският национал не е направил нещо непозволено.
 Снимка 458174
Източник:
10′
Реал (Мадрид) провежда първа забавна офанзива в 10-ата минута, когато Иско отигра технично топката към Бензема, който насочи изстрел от 15 метра, попаднал в обсега на Тер Стеген.
4′
Ел Класико стартира с внимателна игра от страна на двата отбора. Грандовете не бързаха да наложат превъзходство, а по-скоро търсеха някаква междина в защитата на своя конкурент. Леки първи проблясъци за нападателен напредък пък имаше в представянето на домакините, имащи концепцията да изведат със светкавични пасове някой всред Суарес, Меси или Гризман.
1′
НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!
 Снимка 458172
Източник:
Състав 1 Mарк-Андре Тер Стеген 13. Тибо Куртоа 18. Жорди Алба 2. Дани Карвахал 15. Клеман Ленгле 5. Рафаел Варан 3. Жерар Пике 4. Серхио Рамос - капитан 2. Нелсон Семедо 23. Ферлан Менди 21. Френки Де Йонг 15. Федерико Валверде 4. Иван Ракитич 14. Каземиро 20. Сержи Роберто 8. Тони Кроос 17. Антоан Гризман 11. Гарет Бейл 9. Луис Суарес 9. Карим Бензема 10. Лионел Меси – капитан 22. Иско Треньор Ернесто Валверде Зинедин Зидан Резерви 13. Нето 1 Алфонс Ареола 19. Карлес Аленя 6. Начо Фернандес 5. Серхио Бускетс 18. Лука Йович 31. Ансу Фати 3. Едер Милитао 27. Карлес Перес 10. Лука Модрич 23. Самуел Юмтити 25. Винисиус Жуниор 22. Артуро Видал 27. Родриго
Отборите на Барселона и Реал (Мадрид) се изправят един против различен в първото Ел Класико за сезон 2019/20 в Ла Лига. Всъщност, срещата трябваше да се играе на 26 октомври, само че мачът беше изместен поради тогавашните безредици в Каталуния.
 Ернесто Валверде: Леко преимущество е да имаш ден повече за отмора

" Намираме се в първия полусезон и има доста мачове "

По остаряла традиция срещата е директна борба за първото място във краткотрайното класиране. Грандовете имат по 35 точки, като в последните пет кръг записаха и огледални резултати 4 победи и 1 тъждество. Сблъсъкът им на " Камп Ноу " се дефинира и за подранил коледен подарък към всички ентусиасти на футболната игра.
 Меси: Реал идва на
Меси: Реал идва на " Камп Ноу " с концепцията да се пази, мъчно им е да запълнят празнината, оставена от Кристиано

Вижте какво още сподели водачът на Барса

Според медиите в Испания огромната въпросителна пред треньора на домакините е обвързвана с включването в игра на Серхио Бускетс. Той може да загуби титулярното си място за сметка на някой всред намиращите се в добра форма Иван Ракитич или Френки Де Йонг. С травма е Усман Дембеле, само че по този начин или другояче нападателното трио на " блаугранас " е добре известно - Лео Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман.
 Зидан: Барса има Меси, само че и Реал има оръжия, да оставим съдията на мира

Вижте какво още сподели той

" Кралският " клуб въпреки всичко е с едни гърди напред, защото влиза в мача след серия от 11 следващи мача без загуба във всички шампионати. Добрата моментна форма дава оптимизъм на гостите за още един мощен резултат в Примера Дивисион. Колебанията пред Зинедин Зидан са свързани със схемата на игра. Карим Бензема е сигурен в предни позиции. Родриго, Гарет Бейл и Винисиус Жуниор спорят за място в офанзивата. Федерико Валверде играе мощно в средата на терена, само че Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос наподобяват непоклатими в средата на терена. Възможно е Зизу да заложи на четвърти полузащитник, като разновидностите са точно Валверде или Иско.
 Бензема: Гостуването на Барселона е най-трудното за Реал през сезона