Бърнли ще се опита да вгорчи живота на Манчестър Сити

...

НА ЖИВО: Агуеро прониза Хийтън, Сити напред, вижда титлата

Бърнли ще се опита да вгорчи живота на Манчестър Сити в дуел от 36-ия кръг на Премиършип. След 45 минути резултатът е 0:0 като домакините удържат противника си. Двата отбора се вкопчиха крепко един в различен в търсене на триумфа.

В 63-ата минута на дуела Серхио Агуеро матира най-сетне вратаря на домакините Том Хийтън, той стреля рисково, топката мина голлинията с целия си размер преди защитник да я избие напред. Така "гражданите " откриха резултата и имат задатък пред Ливърпул в битката за купата.

Сити несъмнено има превъзходство по терена, само че гол не падаше, цели 7 удара към вратата на Бърнли насочиха играчите на Пеп Гуардиола, само че единствено два от тях бяха точни.

В 40-ата минута Агуеро стреля рисково, само че топката не изиска да влезе в мрежата. Домакините също пробваха да затруднят противника, само че и при тях не се получи.