Барбора Крейчикова получи контузия по време на надпреварата в Доха,

...

Шампионката е аут! Крейчикова преклони глава пред 19-годишна местна представителка

Барбора Крейчикова получи травма по време на конкуренцията в Доха, която я извади от игра за интервал от близо три месеца. Това сложи под въпросителната в каква форма международната номер две ще дойде за присъединяване си на Ролан Гарос, където подвигна дебютната си " мейджър " купа на сингъл преди година. Жребият ненапълно бе благоразположен към Крейчикова, откакто я опълчи против младата вяра на домакините - Диян Пари. Тези подозрения обаче се потвърдиха в срещата сред двете, откакто защитаващата шампионка пропиля задатък от сет и пробив, с цел да бъде детронирана от международната номер 97 - 1:6 6:2 6:3 в интерес на Пари.

Очакванията в каква кондиция се намира втората сложена изчезнаха по време на откриващата част. Крейчикова започва мощно дуела и завоюва впечатляващите 11 следващи точки, с които се откъсна напред в резултата - 4:0. Последва леко разпределяне от страна на фаворитката, което разреши на Пари да върне единия от двата пробива, само че след това Крейчикова нямаше усложнения да завърши частта в своя изгода.

Изгледите бяха за обикновен триумф на настоящата шампионка, откакто тя надви в двата откриващи гейма на старта на втория сет, с цел да поведе с 2:0. Изведнъж обаче чешката състезателка записва сериозен спад в представянето си, допускайки неточност след неточност. Това от своя страна разреши на надарената французойка да направи мача оспорван и Пари освен възвърне равенството, само че до края не даде нито един гейм повече на съперничката си, изравнявайки общия резултат.

Миналогодишната шампионка изглеждаше по-близо до успеха, когато доближи до триумфа в два оспорвани гейма, повеждайки с 2:0 при започване на решаващия сет. Проблемите за фаворитката обаче още веднъж пристигнаха на дневен ред, провокирани също по този начин и от въодушевената игра на 19-годишната фаворитка на домакините. Пари обърна напълно развоя на частта, а скоро си обезпечи и точка за пробив, която щеше да я приближи на гейм от сензацията. Това стана факт секунди по-късно, а френската аудитория избухна в възторг, когато домакинската представителка завоюва идващото си подаване, поставяйки точка на разногласието.

Parry shines in Paris.

19yo Diane Parry, a former Juniors #1, comes back from a break down in both sets 2 and 3 to beat the defending champ Barbora Krejcikova 1-6, 6-2, 6-3 and reach the 2nd round at.

Krejcikova will drop from #2 to outside the top 10!