Банско постигна първи успех през сезона в Югозападната Трета лига.

...

Банско с първа победа за сезона

Банско реализира първи триумф през сезона в Югозападната Трета лига. Това стана едвам в 15-ия кръг на шампионата. На стадион " Свети Петър " възпитаниците на Георги Галчев победиха с 2:1.
До този мач банскалии имаха в актива си едно тъждество и цели 13 загуби. С трите точки тимът обаче остава финален и има единствено четири в актива си, като е на цели седем от избавителната зона.

Костадин Слаев откри резултата в 10-ата минута, а Боби Божинов удвои задатъка на отбора в 30-ата. Той е претсътпен от в Банско. И двете попадения за домакините бяха вкарани с глава след центрирания.

За гостите прецизен бе Иван Русинов в 80-ата минута от дузпа. Гранит е 15-и с 12 точки след този мач.
Югозападна Трета лига 15 кръг, събота 14 ноември  Банско 2:1краен резулат  Гранит (Владая)