Балкан записа много драматична загуба във втората групова фаза на

...

Балкан допусна драматична загуба за ФИБА Къп

Балкан записа доста трагична загуба във втората групова фаза на ФИБА Къп. Отборът от Ботевград падна с 64:65 против Алба Фехервар. Българският тим изоставаше през множеството време от срещата, само че реализира непълен до поврат в самия край и можеше да победи в дуела. Двубоят стартира по-добре за унгарците, които натрупаха задатък от 11:5. Постепенно Балкан заигра по-уверено и след тройка с фаул на Мирко Мулалич изравни до 13:13. Последваха пропуски от страна и на двата тима, само че в края на частта Алба Фехервар още веднъж поведе със 17:13. Седем безответни точки при започване на втория интервал откъснаха унгарския отбор напред. Балкан отвърна със серия от 11:1 и се приближи единствено на точка от своя съперник, само че Алба взе преднина при 36:26 на почивката. Домакините диктуваха темпото при започване на втората половмина от дуела. На няколко пъти българският отбор съкратяваше дистанцията на 6 точки. Баскетболистите, водени от треньора Небойша Видич, доближиха до ново тъждество при започване на последната част. Подемът в играта на българите продължи, като пет минути преди края Димитър Димитров изведе тима си напред за първи път в мача при 56:55. Последваха оспорвани минути с честа промяна на водачеството. Алерик Фрийман даде задатък на Алба за 63:61 при оставащи по-малко от две минути до края на мача. Балкан прозпусна благоприятни условия да поведе, до момента в който домакините се възползваха и усилиха задатъка си на 4 точки. Брандън Браун върна тройка две секунди преди сирената, а до края Лорант изпусна два наказателни удара. Най-резултатен за триумфа на домакините стана Алерик Фрийман, който се отличи с 21 точки, а Петер Лорант вкара 19 точки. За Балкан Алекс Гаврилович приключи с " дабъл-дабъл " - 13 точки и 10 битки. По 12 точки имат Брандън Браун и Мирко Мулалич. Балкан е с актив от две победи и две проваляне досега, до момента в който Алба е водач в класирането. В сряда Лукойл Левски гостува на израелския Нес Циона.