Балкан победи гостуващия Рилски спортист с 83:78 (24:20, 18:18, 19:20,

...

Балкан надви Рилски в края

Балкан победи гостуващия Рилски състезател с 83:78 (24:20, 18:18, 19:20, 22:20) точки в дербито на 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Двата тима изиграха забавен и оспорван дуел, който се реши в последните секунди. Тимът от Ботевград е водач в класирането с 29 точки, с две повече от Левски Лукойл и от Рилски състезател.

Домакините поведоха с 8 точки в началните минути (13:5), само че до края на първата четвърт играчите на Людмил Хаджисотиров понижиха пасива си до 20:24. Отборът на Балкан имаше задатък от 29:20 при започване на втората част, само че 72 секунди преди сирената с панер на Евън Раванел Рилски състезател се приближи на точка от противника - 37:36.

Малко след почивката гостите направиха поврат - 45:44, а преди финалните 10 минути Балкан водеше с 61:58. Възпитаниците на Небойша Видич записаха задатък от 66:58 при започване на последната част, само че самоковци дадоха отговор със серия от 10 безответни точка за 68:66. Шест минути преди края Рилски състезател поведе със 74:68, само че малко по-късно с панер на Джордан Калахан Балкан обърна резултата - 78:76. Игор Кесар вкара значима тройка за домакините за 81:77 52 секунди преди сирената, а по-късно Калахан подпечата триумфа на ботевградчани с два наказателни удара.

Шестима играчи на Балкан приключиха с двуцифрен точков актив, само че най-резултатни бяха Игор Кесар с 18 точки и Калахан с 16 точки. За Рилски състезател се отличиха Травис Тейлър с 18 точки и Дерек Райт с 15 точки.