Балкан изравни финалната серия на баскетболния ни шампионат срещу Левски

Балкан изравни финалната серия на баскетболния ни шампионат срещу Левски ...

"Балкан" изравни финалната серия след силно второ полувреме.

"Балкан" изравни финалната серия на баскетболния ни шампионат срещу "Левски Лукойл", побеждавайки го със 105:99 след продължения в столичната зала "Универсиада".

Мачът бе истинско зрелище, в което, подобно на първия сблъсък, всичко се реши в третата четвърт. Тогава гостите влязоха в страхотна серия и обърнаха резултата.

"Левски" успя да изравни за 90:90 малко преди края, а впоследствие можеше и да спечели мача, но направи неуспешна стрелба със сирената.

Тимът от Ботевград отбеляза 35 точки преди паузата, но направи много силно второ полувреме - 55 точки. В третата част "Левски Лукойл" остана без един от основните си играчи - Калоян Иванов, който бе дисквалифициран.
"Левски Лукойл" спечели първата финална битка с "Балкан" "Сините" победиха с 94:88 в зала "Универсиада"
Така резултатът във финалната серия е вече 1-1, а тя продължава с мач №3 в Ботевград.

"Балкан" и "Левски" спорят за титлата за втори пореден сезон. През миналия "сините" триумфираха с 3-1 победи във финалната серия от плейофите.

През настоящата кампания двата тима се сблъскаха общо 9 пъти, като "Левски" има 6 успеха срещу вече 3 за ботевградчани.

"Левски Лукойл" - "Балкан" 99:105 (24:21, 21:14, 16:32, 29:23, 9:15)

"Левски Лукойл": Патрик Рембърт, Ръсел Робинсън, Христо Захариев, Калоян Иванов, Никола Маравич

"Балкан": Брендън Браун, Павел Иванов, Павлин Иванов, Микейл Хопкинс, Александър Гаврилович

Източник: btvnovinite.bg