Балкан изравни финалната серия на баскетболния ни шампионат срещу Левски

...

"Балкан" изравни финалната серия след силно второ полувреме

" Балкан " изравни финалната серия на баскетболния ни шампионат против " Левски Лукойл ", побеждавайки го със 105:99 след продължения в столичната зала " Универсиада ".

Мачът бе същинско представление, в което, сходно на първия конфликт, всичко се реши в третата четвърт. Тогава гостите влязоха в страхотна серия и обърнаха резултата.

" Левски " съумя да изравни за 90:90 малко преди края, а след това можеше и да завоюва мача, само че направи несполучлива пукотевица със сирената.

Тимът от Ботевград означи 35 точки преди паузата, само че направи доста мощно второ полувреме - 55 точки. В третата част " Левски Лукойл " остана без един от главните си играчи - Калоян Иванов, който бе дисквалифициран.
" Левски Лукойл " завоюва първата крайна борба с " Балкан " "Сините " победиха с 94:88 в зала "Универсиада "
Така резултатът във финалната серия е към този момент 1-1, а тя продължава с мач №3 в Ботевград.

" Балкан " и " Левски " спорят за купата за втори следващ сезон. През предишния " сините " победиха с 3-1 победи във финалната серия от плейофите.

През актуалната акция двата отбора се сблъскаха общо 9 пъти, като " Левски " има 6 триумфа против към този момент 3 за ботевградчани.

" Левски Лукойл " - " Балкан " 99:105 (24:21, 21:14, 16:32, 29:23, 9:15)

" Левски Лукойл ": Патрик Рембърт, Ръсел Робинсън, Христо Захариев, Калоян Иванов, Никола Маравич

" Балкан ": Брендън Браун, Павел Иванов, Павлин Иванов, Микейл Хопкинс, Александър Гаврилович
Източник: btvnovinite.bg