Балкан (Ботевград) постигна драматична победа с 69:65 (22:24, 18:14, 16:13,

...

Балкан пречупи Лукойл Академик в баскетболно дерби

Балкан (Ботевград) реализира трагична победа с 69:65 (22:24, 18:14, 16:13, 13:14) против първенеца Лукойл Академик в дербито от втория кръг в мъжкото състезание по баскетбол.

Гостите от Правец имаха леко преимущество в началните минути на дуела, а по-късно обаче играта беше равностойна и мачът вървеше панер за панер, а след първата част гостите водеха с 24:22. Силно в тази четвърт играха Павел Иванов и Христо Николов, като и двамата означиха двуцифрен брой точки.

Шампионите поддържаха разлика от няколко точки и при започване на втората част, само че домакините последователно заиграха по-добре. В края на частта те стигнаха и до цялостен поврат след девет безответни точки. Двата отбора се отдръпнаха на почивката при резултат 40:38 в интерес на Балкан.

Подемът в играта на "зелените " продължи и след паузата. Домакините направиха серия от 10:3 и поведоха с девет точки, което беше и най-голямата разлика в тяхна изгода от началото на срещата.

Мачът беше доста оспорван и в последната четвърт, а Балкан поддържаше нежния си задатък. По-малко от три минути преди края Академик стигна до равенството при 63:63. Домакините още веднъж поведоха с две точки преднина. В последните секунди на мача Божидар Аврамов опитва да стреля от тройката, само че пропусна. Павел Иванов вкара два сполучливи наказателни удара и постави точка на разногласието.

За домакините Павел Иванов наниза 25 точки. За Лукойл Академик 13 точки и 6 битки записва Христо Николов./БТА