Балкан Ботевград победи Левски Лукойл с 87:70 в полуфинал реванш

...

Балкан бе близо до подвиг, но Левски Лукойл е на финал

Балкан Ботевград победи Левски Лукойл с 87:70 в полуфинал реванш за Купата на България по баскетбол. Успехът обаче не бе задоволителен на ботевградчани и " сините " се класираха на финала, откакто завоюваха първата среща със 73:62.

На финала Левски Лукойл ще играе против Рилски състезател, който в профил в другия полуфинал Академик (Пловдив).

На полувремето Балкан имаше разлика от 13 точки - 43:30, която бе задоволителна за класирани на финала. Третата част обаче съвсем се оказа решаваща за крайния излаз. В нея Левски Лукойл завоюва с 32:21, т.е. вкара повече точки за една част, в сравнение с за цялото първо полувреме.

Най-резултатен за Левски Лукойл бе Станимир Маринов с 24 точки. 23 добави Джъстин Нокс, който се оказа жокерът на отбора в дуела. Христо Николов добави 15 точки, множеството от които в третата четвърт. За Балкан много играчи си разделиха точките - Дивон Уошингтън означи 18, Джордан Калахан добави 16, Венцислав Петков остана с 15.

ДВУБОЯТ Пожарна охрана ЧАСТИ

В началото на дуела двата отбора си разменяха кошове и нямаше отделяне в резултата. Едва в края частта Павел Иванов наниза пет следващи точки за 23:16. Джъстин Нокс върна един панер и в последна сметка резултатът бе 23:18 за Балкан.

Във втората част двата отбора си размениха по една тройка – на Нокс и Христо Захариев с табло за 26:21. И отново той повиши на 28:21. След дълго време на неточности, Станимир Маринов означи тройка за 28:25. Павел Иванов избухна с хубава тройка за 31:25. Калахан вкара още една тройка за 34:25. Павлин Иванов също се регистрира с тройка за 34:28. Дивон Уошингтън вкара два фаула за 38:28 две минути преди полувремето. Разликата стана 12 точки при 40:28. Венци Петков оформи крайния резултат на полувремето – 43:30.

Станимир Маринов вкара тройка с началото на третата четвърт за 43:33. Павлин Иванов наниза трета тройка за 46:40. Христо Захариев означи панер и фаул за 49:40. Джъстин Нокс обаче върна панер и фаул за 49:43, а по-късно и още две точки за 49:45. Балкан направи серия от четири следващи точки за 53:45. Христо Николов означи тройка за 53:51. Венци Петков също бе прецизен от тройката за 56:51. Калахан повиши на 59:53. Станимир Маринов заби тройка за Левски Лукойл 59:58. Третата четвърт приключи при резултат 64:62.

При 68:65 съдиите дадоха нелоялен фаул на Калахан от Балкан. Павел Иванов означи тройка за 71:67. Дивон Уошингтън вкара два фаула за 76:69. Станимир Маринов обаче отвърна с тройка за 76:72. Балкан дръпна с 80:72 четири минути преди края. Дивон Уошингтън избухна с тройка за 83:73. Венци Петков означи за 85:73 две минути преди края. Христо Николов означи тройка за 85:78. Калахан означи за 87:78. След това бе отсъден противоречив навън за стъпване на линията на Уошингтън. Левски Лукойл провежда офанзива и пропусна, само че Балкан не съумя да вкара.