Балкан (Ботевград) победи гостуващия Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 97:74

...

Балкан пак поведе в серията с Академик

" Балкан " (Ботевград) победи гостуващия " Академик Бултекс 99 " (Пловдив) с 97:74 (28:23, 26:18, 19:17, 24:16) и поведе с 2:1 триумфа в полуфиналната серия от плейофите на Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три триумфа от пет мача, а четвъртата среща е в неделя още веднъж в Ботевград.

Двубоят стартира доста оспорвано като първоначално играта вървеше панер за панер. След това домакините записаха мощна серия 11:0 при резултат 15:4. Пловдивчани обаче нямаха желание да се предават и водени от Мартин Дурчев, Александър Груев и Димитър Димитров понижиха изоставането си на 3 точки, а в края на първата четвърт домакините водеха с 28:23.

През втората четвърт " зелено-белите " направляваха обстановката на терена, само че " Академик Бултекс 99 " още веднъж се приближи до противника при 38:32. Последва страхотна тройка на Венцислав Петков и разликата още веднъж беше двуцифрена - 42:32. Бързите обороти продължиха и през идващите минути и при оставащи 2 минути до почивката " Балкан " водеше с 13 точки при 52:39. Така на полувремето таблото показваше 54:41.

След завръщането си на терена гостите направиха мощна серия 12:3 и съумяха да стопят пасива си единствено на 3 точки. Ботевградчани обаче се съвзеха и след чудесни отигравания на Венци Петков и Павел Иванов разликата още веднъж стана двуцифрена при 73:58. Тя остана такава и след края на частта.

В заключителните минути " Балкан " продължи да усилва преднината си, която набъбна до 21 точки при 81:60 и оставащи шест минути до края на срещата. Гостите се пробваха да противодействат, само че безрезултатно и възпитаниците на Небойша Видич справедливо се поздравиха с втори триумф във полуфинална плейофна серия.

За " Балкан " над всички беше Венцислав Петков, който наниза 18 точки. Павел Иванов се регистрира с 15, а Дейвид Хоутън и Дивон Уошингтън се разписаха с по 14 точки. Игор Кесар означи 13 и завоюва 8 битки.

За " Академик Бултекс 99 " най-полезен беше Васил Бачев, който осъществя 17 точки. С дабъл-дабъл от 12 точки и 12 битки се регистрира Никола Маравич, а с 11 точки завърши Алесандър Груев. Четвъртата полуфинална среща ще бъде на 13 май /неделя/ от 18:30 часа в Арена " Ботевград ".
Източник: bnr.bg