Балкан (Ботевград) лепна поредния звучен шамар на Лукойл Академик рано

...

Балкан лепна звучен шамар на Лукойл

Балкан (Ботевград) лепна следващия гласовит пестник на Лукойл Академик рано през новия сезон. След разочароващото отпадане от Шампионската лига, в този момент първенците изгубиха и първото дерби на родна сцена, което отиде в рубрика “победи” на сметката на ботевградчани след 69:65.

Съседите от Ботевград и Правец овреме демонстрираха, че следва здрава борба, която още от първата част се движеше панер за панер, а след 10 минути гостите имаха най-малък задатък от 22:24. Домакините откриха точния темп в средата на втората част, когато поведоха в резултата и останаха отпред до сирената за почивката, която пристигна при две точки преднина, само че към този момент в интерес на Балкан - 40:38.

Павел Иванов поведе домакините напред и с няколко положителни изяви в двете етапи на играта способства за най-голямата разлика досега, която пристигна при 50:41, преди Лукойл да покаже повече предпочитание и да съкрати разликата на половина - 56:51 преди последната четвърт в “Арена Ботевград”. Предстоящите 10 минути се оказаха и най-нискорезултатните, като във финалната част бяха закрепени три равенства, последното от които бе 65:65. “Студентите” водеха с 64:65 при 1:45 до края, като тъкмо тогава Павел Иванов вкара 5/6 от наказателната линия, с цел да затвори срещата в интерес на своя отбор за 69:65.

БАЛКАН (БОТЕВГРАД) - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 69:65 (22:24, 18:14, 16:13, 13:14)

БАЛКАН (БОТЕВГРАД): Девин Брукс 16, Павел Иванов 25, Брандън Фортънбъри 6, Дивон Уошингтън 9, Игор Кесар (Дейвид Хоутън 4, Венцислав Петков 7, Радослав Кочев 2, Александър Илиев)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Антъни Рафа 7, Божидар Аврамов 7, Далтън Пепър 5, Христо Николов 13, Кийт Клантън 12 (Асен Великов 7, Джъстин Нокс 12, Павлин Иванов 1, Димитър Димитров, Николай Стоянов 1)

Снимка: botevgrad.com