Българското чудо в родната лека атлетика – Веселин Живков от

...

Веселин Живков с нов голям успех

Българското знамение в родната лека атлетика – Веселин Живков от Академик София завоюва шампионската купа на 60 метра при юношите младша възраст на шампионата в зала „ Асикс Арена”.

Преди седмица геният усъвършенства върха в тази възраст на 6 сек и 82 стотни, а през днешния ден остана без конкуренция, само че спря хронометрите на 6,92, с което взе и златния орден.

С това достижение възпитаникът на Христо Стоянов е на 3-о място в международната класация на възрастта си. Втори след него се подреди Михаил Гаргов от Супер Спорт Варна, който финишира за 7 секунди и 13 стотни. Последен на почетната стълбичка се качи Теодор Сопотски.

В надбягването при дамите младша възраст на 60 метра завоюва Мария Симонска. Симонска, която е единствено на 14-ет години, завоюва златния орден, спирайки хронометъра на 7,84. Втора доста покрай нея се подреди Ванеса Янкова, която записа достижение от 7 секунди и 86 стотни. Бронзовият орден отиде при Йоана Цончева.

В сериите Симовска, която бе шампионка на 60 и преди година при девойките под 16 година, също бе безапелационна и финишира за 7.90 сек.