Българският защитник Страхил Попов влезе като резерва за своя Хатайспор

...

Страхил Попов най-после игра в турското първенство

Българският бранител Страхил Попов влезе като запаса за своя Хатайспор при домакинската загуба с 0:3 от Истанбул Башакшехир. Срещата беше от 15-ия кръг на турското състезание.

Двубоят е първи за десния бек от началото на шампионата. Той се появи в игра в 43-ата минута на мястото на Адама Траоре.

През тази седмица Попов записа първи минути за Хатайспор през този сезон, откакто бе титуляр при успеха с дузпи над Еюпспор в мач от шампионата за Купата на Турция.

Родният бранител се появи в игра при резултат 0:2. Още в 8-ата минута Даниел Алексич се разписа от углавен удар, а в 27-ата минута още веднъж той беше прецизен от дузпа. В продължението на първата част Стефано Окака Чука оформи крайното 0:3.

Във краткотрайното класиране Хатайспор е трети с 26 точки, до момента в който Истанбул Башакшехир е с точка по-малко.