Българският защитник Мартин Кавдански остана на резервната скамейка при победата

...

Кавдански не игра при победа на Клермон Фут

Българският бранител Мартин Кавдански остана на аварийна пейка при успеха на неговия отбор Клермон Фут с 2:0 като посетител на Бург Перона от 24-ия кръг на Лига 2. Това бе значим триумф за гостите против един от новобранците в шампионата през този сезон.

Клермон Фут стигна до победа с два гола през второто полувреме. Резултатът в мача откри Н’Диае в 59-ата минута, а в 80-ата Ажорк реши всичко с втори гол за своя отбор.

В един миг от мача пристрастеностите на терена се понажежиха и двата отбора останаха в понижен състав, като червени картони видяха Беге от домакините и Гавори от гостите. Това се случи в 68-ата минута.

След този триумф Клермон Фут се намира на 8-ата позиция с 38 точки. Бург Перона пък остава в рисковата зона на 18-ото място с 20 извоювани точки.