Българският юношески национал Ияд Хамуд стана шампион в ПДЛ-лигата на

...

Юношески национал стана шампион в Англия

Българският младежки национал Ияд Хамуд стана първенец в ПДЛ-лигата на Англия с юношеския тим на Шефилд Уензди до 18 години.

На финала за трофея "кукумявките ", които са първи в северната секция, се изправиха против тима на Кардиф Сити (първи в Южната) и го победиха с 3:2.

Хамуд стартира като титуляр и остана на терена до 75-ата минута, след което беше сменен от Елиът Васало при резултат 2:1. До края на срещата двата тима си размениха по едно попадение, като беше завършен и крайният резултат.

Играчите на Кардиф удариха и горната греда преди почивката, когато Шефилд Уензди се отдръпна с задатък от два гола - дело на Чарлс Хагън и Чарли Рийни. Именно промяната на Хамуд- Васало заби третото попадение 5 минути преди края, повишавайки преднината на 3:1.

Така свед две трофеи - на Северната секция и на цялата ПДЛ-лига почналият кариерата си в Локомотив Пловдив нападател Ияд Хамуд завършва сезона с 14 попадения за 18-годишните юноши на Шефилд Уензди./БТА