Българският волейболен статистик Иван Ясенов, който този сезон изпълнява функцията

...

Български специалист триумфира с титлата в Либия

Българският волейболен статистик Иван Ясенов, който този сезон извършва функционалността на помощник-треньор, победи с купата в Либия. Родният представител и отборът на Ал Ахли завоюваха трофея в локалната лига.

Отборът се окичи с осмото си злато в шампионата на северноафриканската страна след седемгодишно спиране без нито една извоювана купа. Любопитното е, че точно на осмата година печелят осмата купа в историята си.

До триумфа се стигна, откакто " зелено-белите " от Триполи победиха на финала директния съперник за купата - Суахли (седемкратен първенец на Либия (2013-2020)). Първо, Ясенов и Ал Ахли записаха безапелационна победа над противника с 3:0 гейма в четвъртък, като на идващия ден се нуждаеха от единствено два гейма, с цел да вдигнат трофея. Целта, несъмнено, бе изпълнена.

На полуфиналите Ал Ахли даде единствено гейм на Асария.

Преди това, тимът става победител във финалната шестица, без загуба - с помощта на Ясенов.

На 18 март (четвъртък) отборът на родния представител играе полуфинал с Ал-Хилал за Купата на страната. Евентуална победа ще прати Ал Ахли на край, който ще се състои на 20 март (събота). BGvolleyball.com