Българският тенисист Янаки Милев претърпя загуба във финалната среща на

...

Янаки Милев загуби финала на международен турнир по тенис в Пазарджик

Българският тенисист Янаки Милев претърпя загуба във финалната среща на интернационалния шампионат за мъже от веригата на Световната федерация ITF в Пазарджик. Общият награден фонд на надпреварата е 25 000 лв. , предава „ Българска телеграфна агенция “.

19-годишният Милев отстъпи пред французина Клеман Табюр , който бе втори подложен в схемата, с 2:6, 6:3, 2:6 в мач. Битката сред двамата продължи два часа и две минути .

Българският тенис гений се държеше до 2:2 в първия сет, само че французинът взе четири поредни гейма и завоюва с 6:2. Във втората част Милев изостана с 2:3, само че направи страховит поврат до 6:3 и изравни резултата .

Табюр стартира доста по-добре в решителния трети сет, като бързо натрупа преднина с 4:0 , след което нямаше проблеми да стигне до 6:2 в своя изгода и да завоюва финалната среща.

Източник: iskra.bg