Българският тенисист Григор Димитров записа трудна, но сладка победа над

...

Гришо на полуфинал, чака се сблъсък с Надал

Българският тенисист Григор Димитров записа сложна, само че сладка победа над Роберто Баутиста Агут и се класира на полуфиналите на шампионата в Пекин. Гришо се наложи със 7:6 (5), 4:6, 6:2 след два часа и половина на корта. Срещата беше извънредно равностойна. В първия сет двата си размениха по един пробив, а изходът му беше решен в интерес на Димитров след тайбрек. Във втората част испанският тенисист направи един пробив в сервиса на българина и това му беше задоволително, с цел да изравни резултата в мача. Гришо отговори с два брейка в подаването на Агут в решителния сет и по този начин си подсигурява продължение напред в шампионата. На полуфиналите Григор Димитров може да играе против любимеца за купата Рафаел Надал. Преди това обаче испанецът би трябвало да завоюва мача си от четвъртфиналите против американеца Джон Иснър, осведоми blitz.bg
Източник: barometar.net