Българският тенисист Адриан Андреев постигна трета поредна победа на турнира

...

Адриан Андреев е на полуфинал във Вецлар

Българският тенисист Адриан Андреев реализира трета поредна победа на шампионата от веригата на ITF във Вецлар, Германия, с което си заслужи мястото в полуфиналите на конкуренцията с награден фонд 25 хиляди дола.

На четвъртфиналите 21-годишният софиянец се наложи със 7:5, 6:1 над представителя на домакините Филип Флориг.

В първия сет Адриан изостана в самото начало с пробив, само че съумя да го върне в осмия гейм, изравнявайки резултата за 4:4. Последва нов брейк на сметката на българина в дванадесетия гейм, с който той затвори първата част със 7:5.

Двамата тенисисти си размениха по един гейм за начало на втората част, само че по-късно българинът завоюва всеки един от идващите пет гейма, с цел да постави точка на разногласието след 1 час и 46 минути игра.

В спор за място на финала Адриан Андреев ще играе против различен немец - Рудолф Мьолекер, който отстрани с 6:1, 6:2 сънародника си Флориан Броска.