Българският шампион по футзал Амиго Севорозапад завърши с шведския Йоребро

...

Амиго Северозапад завърши наравно с шведи, чака дали ще продължи в ШЛ

Българският първенец по футзал Амиго Севорозапад приключи с шведския Йоребро 3:3 в зала " Арена София " и за момента е на второ място в групата си с равни точки с шведите, само че с по-лоша голова разлика.

По-късно денем ще се разбере дами тимът продължава в идната фаза на Шампионската лига като измежду най-хубавите втори тимове или УЕФА ще промени регламента поради неявянето на тим от Уелс в Група H и ще отпаднат резултата с последните отбори във всяка група, като освен това състояние българският първенец ще е първи в потока.

През първото полувреме Амиго откри резултата още в четвъртата минута посредством Петро Сенюк. Три минути по-късно Цветенил Добричов удвои резултата за българския първенец. Бразилецът Ерик върна едно попадение за гостите, а в края на първата част Сенюк получи втори жълт картон и трябваше да напусне. По време на интервала с човек повече шведите изравниха посредством Диас Алвес. В последните секунди на първата част Алексей Степанов още веднъж изведе Амиго напред.

Миели обаче още веднъж изравни за Йоребро при започване на второто полувреме.

В последните 2-3 минути двата тима на процедура стопираха да играят, като се задоволиха с равенството./ БТА