Българският шампион по футбол Лудогорец загуби с 0:3 от украинския

...

Лудогорец с първа загуба в контролите

Българският първенец по футбол Лудогорец загуби с 0:3 от украинския Шахтьор (Донецк) в контролна футболна среща. Поражението бе първо за отборът от Разград в предсезонната подготовка. Темпото на мача не беше изключително високо, само че все пак украинците вкараха три гола след хубави офанзиви, а можеха да отбележат и още голове. Първото полувреме мина под тоталната доминация на украинските първенци. Бързината в дейностите им се оказа сложна за приемане и още в 3-ата минута Шахтьор поведе в резултата. Тете получи топката зад тила на неориентирания Сисиньо, овладя в наказателното поле и технично плъзна около вратаря в долния десен ъгъл. Пасът към Тете зад тила на бранителя беше на Жуниор Мораес, играл в България с екипа на ЦСКА. Първата добра офанзива за разградчани беше в 20-ата минута, когато топката стигна до Марселиньо и бразилският деец нанесе удар, само че блокиран от отбраната. Преди това на два пъти Мавис Чибота проби добре, само че нямаше кой да засече пасовете му. Само две минути по-късно пристигна и първата действителна голова опция за Лудогорец. Отново Мавис Чибота триково откри Дяков, който изпревари бранител и стреля. Топката беше отбита и се върна у Ковачев, който обаче не съумя да резервира равновесие при единоборство и стреля над гредата. В 28-ата минута Алан Патрик получи ново положително подаване от Жуниор Мораес, като топката мина сред краката на Козмин Моци. А нападателят на украинците единствено я отклони с върха на обувката си в мрежата на Ренан дос Сантос. До края на първото полувреме пред тима на Шахтьор се откри още една опция, само че в 34-ата минута Маркос Сиприано стреля от 10-ина метра в навън. В 70-ата минута превъзходството на Шахтьор стана още по-осезаемо с третото попадение, осъществено от младия гений на Шаптьор (Донецк) Данило Сикан. Той докопа топката след неприятна интервенция на вратаря на българите Ренан дос Сантос, който не съумя да улови бомбен изстрел на Тайсон. В идващите две офанзиви украинските първенци можеха да стигнат до нови попадения, само че засада и добра интервенция на Ренан предотвратиха попаденията. Четири минути преди края на срещата и разградчани вкараха топката във вратата, само че съдията маркира засада при попадението на румънския нападател Кешерю. Утре е последната среща от лагера в Австрия, а противник на разградчани е румънският Ботошани.
Източник: standartnews.com