Българският шампион Лудогорец завърши зимния си лагер в Турция с

...

Лудогорец завърши лагера в Турция с победа над Динамо Тбилиси

Българският първенец Лудогорец приключи зимния си лагер в Турция с триумф – 1:0, против вицешампиона на Грузия Динамо Тбилиси. Единственият гол на терените на „ Риксос “ падна през второто полувреме, когато след доста висока преса при изнасянето на Динамо „ орлите “ откраднаха топката пред вратата на грузинците, а Стефан Баджи се разписа във вратата на съперника, с цел да донесе триумфа на разградчани.

Лудогорец съумя да запише "суха мрежа " по време на този мач, което е огромен позитив от видяното от разградския отбор, а също по този начин усещане направи и дейната игра на играчите в предни позиции, които всеячески опитваха да взимат топката от динамовци още в половината на грузинския отбор. Неприятната новина пред "орлите " е, че през първото полувреме със подозрение за травма напусна Ихинио Марин, който бе заменен от Жуниор Брандао. Попадение на Динамо пък бе анулирано четвърт час преди края, защото бе вдигната засада против нападателя на "бяло-сините ".

С контролата против грузинците приключва подготвителния лагер на Лудогорец в Турция. Тимът се прибира в България в сряда (2 февруари) сутринта с постоянен полет от Анталия през Истанбул до Варна. Очаква се групата на отбора да кацне на летището в морската ни столица към 9,35 ч. До началото на пролетния дял в шампионата първенците ще се готвят в Разград, като при започване на идната седмица тимът ще изиграе надзорен мач.

Отзивите след мача:

След по-малко от минута игра Анзор Меквабишвили се откъсна самичък против Падт. Капитанът на грузинците трансферира нидерландския пазач, само че в сетния момент Оливие Вердон мазета в ъглов удар. След него пък Кавадагяни бе оставен непокрит, само че ударът му с глава бе много неакуратен. В петата минута Биленки шутира мощно с десния крайник от разстояние, само че топката се отби в левия непряк дирек на вратата, защитавана от Падт. Седем по-късно ганайското крило на Лудогорец - Бърнард Текпетей, бе непокрит пред границата на наказателното поле на Динамо и стреля с левия крайник, но анемично, пращайки топката навън.

В 14-ата пък Майсурадзе видя Станислав Биленки, който с едно допиране изведе Барнс Осей, чийто удар профуча настрана от вратата на Падт. В 27-ата минута пък Спас Делев свърши добра работа вдясно по фланга, финтирайки Каландадзе, след което последва центриране сред двамата централни бранители на Динамо към Ихинио Марин, само че ударът на испанеца с глава не бе в очертанията на вратата.

На почивката Анте Шимунджа направи няколко промени, а четири след подновяването на играта Текпетей реализира мощен пробив през средата на терена, до момента в който вдясно спринтираше Жуниор Брандао. Бразилецът получи топката и шутира по диагонала от десетина метра, само че Кереселидзе с крайник блокира удара на върналия се от наем нападател на "орлите ". В ответното нахлуване пък Усман Камара не бе посрещнат нито от Терзиев, нито от Вердон и №38 шутира зрелищно с десния крайник, само че за негово страдание топката се отби в десния непряк дирек на вратата, защитавана от Падт.

В 54-ата минута пък Сантана шутира с десния крайник, само че опитът му беше безпроблемен за Кереселидзе. В 66-ата минута Шоу се завъртя бързо и стреля с левия крайник, само че вратарят на Динамо се оправи и с тази обстановка. В 68-ата минута високата преса на Лудогорец даде резултат, откакто Стефан Баджи открадна топката пред наказателното поле на Динамо и с десния крайник порази грузинската врата - 1:0.

Четвърт час преди края на постоянното време Динамо Тбилиси осъществя изравнителен гол, който бе анулиран след вдигнат байрак от засада. Шест преди края Меквабишвили стреля от свободен удар, а топката мина на сантиметри край вратата на Серджио Падт. До края на срещата заплахите пред двете порти липсваха и Лудогорец записа третия си триумф в клубната история против този противник от три изиграни срещи посред им.

FT / ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО ТБИЛИСИ 1:0

1:0 Стефан Баджи (68)

Стартови сформира:

Лудогорец: 1 Серджио Падт – 5 Георги Терзиев, 24 Оливие Вердон, 21 Жан Карничник, 51 Илкер Будинов – 25 Стефан Баджи, 23 Мануел Шоу, 64 Доминик Янков – 9 Ихинио Марин, 37 Бърнард Текпетей, 90 Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Динамо Тбилиси: 33 Давит Кереселидзе – 3 Александър Каландадзе, 39 Саба Кавадагяни, 19 Симон Беньо, 2 Георги Майсурадзе – 27 Анзор Меквабишвили, 23 Гиорги Мойстрапишвили – 38 Усман Камара, 18 Барнs Осей, 9 Гиорги Габедава – 26 Станислав Биленки

Треньор: Каха Цхатадзе