Българският шампион Лудогорец загуби с 0:1 от Еспаньол в мач

...

Лудогорец не успя да се противопостави на Еспаньол

Българският първенец Лудогорец загуби с 0:1 от Еспаньол в мач от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Двубоят се игра пред препълнените трибуни на стадион „ Лудогорец арена”, само че това не попречи на гостите да си тръгнат от Разград с трите точки. Единственият гол в срещата осъществя Виктор Кампусано, който се разписа в 13-ата минута след фрапантна неточност в защитата на разградчани. В последните минути Лудогорец доиграха мача с човек повече, откакто Хави Лопес бе изпъден за втори жълт картон в 88-ата минута.

Мачът на стартира в умерено движение, като в първите няколко минути двата отбора не предприемаха съществени опасности. Гостите от Барселона съумяха да стигнат до два следващи корнера пред Пламен Илиев, след които обаче, не последва прецизен удар в неговата врата.

Първият подобен пристигна в 9-ата минута, когато Джоди Лукоки съумя да насочи топката с глава в очертанията на вратата след центриране на Сисиньо от фаул, само че стражът на гостите бе на мястото си и избави.
Източник: fakti.bg