Българският шампион Лудогорец пропусна отлична възможност да си гарантира предсрочно

...

Лудогорец изпусна да победи Брага в Разград

Българският първенец Лудогорец пропусна отлична опция да си подсигурява предварително класиране за 1/16-финалите в шампионата Лига Европа. Разградчани приключиха 1:1 при семейството си на португалския Спортинг Брага в среща от група „ C “, играна пред близо 7000 фенове на „ Лудогорец Арена “.

Капитанът на „ орлите “ в този мач Марселиньо даде преднина на своя отбор в 68-ата минута, само че седем минути преди края Франсерджо възвърне равенството.

Първото полувреме мина напълно под диктовката на „ зелените “, които сътвориха много благоприятни условия пред вратата на Брага, до момента в който от своя страна гостите нямаха удар към Хорхе Броун. След почивката португалците се активизираха и на собствен ред пробваха напън, който обаче не им донесе необикновен триумф. Вместо това в 68-ата минута след центриране от корнер Вандерсон стреля рисково с глава, Матеус съумя някак да избие, само че при добавката Марселиньо заби топката в горния десен ъгъл за 1:0.

В идващите минути обаче гостите поеха самодейността и съумяха да основат няколко обстановки пред вратата на Лудогорец. При една от тях в 83-ата минута Брага стигна до изравнителен гол, откакто Франсерджио се разписа с глава, засичайки центриране отляво за крайното 1:1.

След днешното тъждество българският първенец остава водач в групата с актив от 8 точки, до момента в който Спортинг Брага е на второ място със 7 пункта. Трети е съставът на Хофенхайм с 4 точки, който приключи 1:1 при гостуването си на Истанбул ББ. /БГНЕС
Източник: bgnes.com