Българският шампион Лудогорец постигна минимална победа с 1:0 при домакинството

...

Лудогорец взе минимален аванс срещу босненци

Българският първенец Лудогорец реализира минимална победа с 1:0 при семейството си на босненския Зрински Мостар в първия мач сред двата отбора от третия квалификационен кръг на шампионата Лига Европа.

Единственият гол в срещата на " Лудогорец Арена " падна през първата част и бе дело на Козмин Моци. Румънският защитник на разградчани се разписа в 16-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Вандерсон. За попадението сериозна роля изигра и неумелата интервенция на вратаря на гостите Солдо. Стражът не реши добре летежа на топката и безусловно я подари на оставения изцяло непокрит на метър от вратата Моци, който от чиста позиция не сбърка за 1:0.

Като цяло през съвсем целия дуел възпитаниците на Пауло Аутори преобладаваха над своя противник, само че пропуските пред противниковата врата ги лишиха от по-комфортна преднина преди реванша след седмица. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg