Българският шампион Левски Лукойл стартира с поражение участието си във

...

Левски Лукойл стартира със загуба втората фаза на ФИБА Къп

Българският първенец Левски Лукойл започва с проваляне присъединяване си във втората фаза на европейския клубен шампионат ФИБА Къп, откакто довечера възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха при семейството си на Ирони Нес Циона с 89:98 (24:25; 15:21; 24:26; 26:26).

Патрик Рембърт беше най-реултатен за българите – 25 точки, а Божидар Аврамов и Деян Иванов прибавиха надлежно по 18 и 14 точки.

Крис Доув вкара 18 точки за гостите от Израел, а ДеКуан Кук и Голан Гут прибавиха по 16 точки.

Столичани не започнаха дуела по най-хубавия вероятен метод, откакто разрешиха на противника да осъществя серия от 6:0 за три минути игра. Първите точки за Левски Лукойл пристигнаха след два сполучливи наказателни удара на Божидар Аврамов, като до края на интервала момчетата на Константин Папазов съумяха съвсем напълно да заличат изоставането си и след първите 10 минути разликата в интерес на гостите бе единствено една точка – 24:25.

Домакините стигнаха до цялостен поврат при започване на втората четвърт след точни стрелби на Аврамов и Маравич, само че по-късно играчите на Левски още веднъж отстъпиха самодейността и до почивката тимът на Ирони Нес Циона стигна до най-голямата разлика в своя изгода до този миг в мача – 46:39.

Началото на второто полувреме още веднъж не бе изключително положително за българския първенец и разликата стана двуцифрена – 40:50, като до края на интервала Левски Лукойл по този начин и не откри правилния път към обрата и след 30 минути разликата от края на първото полувреме се резервира – 63:72.

Баскетболистите на българския първенец подвигнаха оборотите в последната четвърт и се приближиха единствено на четири точки от противника - 89:93, само че силите и времето не им стигна за нещоповече и последния съдийски сигнал прозвуча при 98:89 в интерес на Ирони Нес Циона.

Левски Лукойл - Ирони Нес Циона 89:98 (24:25; 15:21; 24:26; 26:26)

Левски Лукойл : Аврамов 18, Д.Иванов 14, К.Иванов 7, Рембърт 25, Робинсън 10 (Маравич 4, Мийович 11, Великов)

Ирони Нес Циона: Браун 14, Кук 16, Доув 18, Дън 12, Гът 16 (Брандвейн 3, Кадир 4, Лий 10, Питсхън 5, Соломон)