Българският шампион Левски Лукойл допусна четвърта поредна загуба в турнира

...

Левски Лукойл с четвърта поредна загуба в Европа

Българският първенец Левски Лукойл позволи четвърта поредна загуба в шампионата за Купата на ФИБА Европа, откакто през днешния ден възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха при визитата си в Израел на Ирони Нес Циона с 96:109 (31:29; 20:36; 22:22; 23:22) в дуел от група " J " от втората групова фаза на конкуренцията.

Патрик Рембърт беше най-резултатен за „ сините “ – 26 точки, Деян Иванов и Никола Маравич прибавиха надлежно по 16 и 12 точки, а Божидар Аврамов, Калоян Иванов и Христо Захариев завършиха с по 10 точки.

ДеКуан Кук вкара 28 точки за спечелилите, а Гари Браун завърши с 21 точки.

Домакините от Израел откриха резултата след тройка на Кук, само че по-късно баскетболистите на българския първенец поеха надзор върху събитията на терена съумяха да отворят преднина от осем точки – 20:12 след отлични изяви в нахлуване на триото в „ синьо “ Рембърт-Маравич-Аврамов.

Оттук до края на интервала отборът на Ирони Нес Циона доминираше напълно и понижи изоставането си до единствено две точки – 29:31, като във втория интервал домакините затвърдиха превъзходството си и на почивката разликата в интерес на израелкия състав към този момент бе двуцифрена – 65:51.

През третата четвърт играта бе равностойна и разликата в интерес на домакините се резервира, като едвам в заключителните 10 минути момчетата на Константин Папазов се пробваха да потърсят поврат, само че „ сините “ не помниха да играят в отбрана, което се оказа решаващо за опазване на двуцифрената разлика, а последния съдийски сигнал подпечата успеха за Ирони Нес Циона – 109:96.

Ирони Нес Циона – Левски Лукойл 109:96 (29:31; 36:20; 22:22; 22:23)

Ирони Нес Циона: Браун 21, Кук 28, Доу 14, Кадир 11, Зана 7 (Брандвайн 20, Дън 2, Питсхън 4, Залмънсън 2)

Левски Лукойл: Аврамов 10, Д.Иванов 16, К.Иванов 10, Карамфилов 2, Рембърт 26 (Маравич 12, Мийович 2, Николов 2, Робинсън 4, Великов 2, Захариев 10)