Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов се класира 13-и

...

Никола Цолов ще потегли от 13-а позиция за Гран при на Макао утре

Българският водач във Формула 3 Никола Цолов се класира 13-и в квалификационната конкуренция за Гран при на Макао. Никола дебютира този уикенд в Световната купа във Формула 3, започва 15-и в квалификационното съревнование и мина с две места напред в хода на надбягването.

В днешното съревнование имаше единствено един интервал на кола на сигурността, откакто на завоя " Лисабон " се удариха двама водачи, движещи се пред Никола, което му разреши да завоюва две позиции. Инцидентът стана при започване на третата обиколка и колата на сигурността прекара още 2 тура пред колоната.

За рестарта Цолов беше зад спечелилия в Макао от 2019 Ришар Вершур и двамата се пробваха със мощно движение да стигнат до топ 10, само че пред тях Чарли Вурц съумя да опази 11-то си място.

Утре следва главното съревнование с дължина 15 обиколки, в което водачите започват по отношение на резултата си от през днешния ден и Никола ще потегли 13-и, а от полпозишън ще тръгне днешният победител Люк Браун.