Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов (ART Grand Prix)

...

Никола Цолов приключи сезона във Формула 3 с 13-о място на Монца

Българският водач във Формула 3 Никола Цолов (ART Grand Prix) зае 13-о място в главното съревнование на пистата „ Монца “ за Гран при на Италия - десети, финален кръг за сезона.

Цолов финишира траялата 22 обиколки безредна конкуренция с общо време 47:12.114 минути, оставайки на 6.936 секунди от спечелилия Джони Едгар (Великобритания, MP Motorsport), който приключи за 47:05.178 минути.

Втори се подреди различен британец Зак О`Съливан (PREMA Racing), с закъснение от 0.287 секунди, а третото място на „ Монца “ бе за Тейлър Барнард (Jenzer Motorsport) също от Англия.

Никола Цолов завърши сезона във Формула 3 на 22-о място в генералното нареждане с 6 точки в актива си, откакто преди ден бе класиран девети в спринта. Той приключи на десето място в събота, само че след последвала дисквалификация, се изкачи с една позиция напред.

Шампионската купа към този момент си бе обезпечил бразилецът Габриел Бортолето (Trident), който финишира пети в последното съревнование в Италия, на 1.515 секунди от Едгар. Бортолето оглави класирането при водачите със 164 точки, а О`Съливан остана втори със 119.
Източник: novsport.com