Българският национален отбор по волейболдопусна поражение с 0:3 (22:25, 17:25,

...

Бразилия ни нанесе четвърто поражение в Лигата на нациите

Българският народен тим по волейболдопусна проваляне с 0:3 (22:25, 17:25, 15:25) против Бразилия в следващия си мач от Лигата на нациите по волейбол.

" Трикольорите " започнаха в състава: Георги Сеганов, Александър Николов, Денис Карягин, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев и либерото Теодор Салпаров. Като запаси в хода на срещата влязоха Илия Петков, Аспарух Аспарухов и Делчо Раев.

В първата част българите водеха с 20:17, само че позволиха поврат при 22:25 и изостана в резултата.

Във втория гейм " селесао " контролираше събитията на полето и поведе с 8:3 и 18:13, с цел да завърши при 25:17.

В последната част събитията на полето в Орлеан не се трансформираха и бразилците завършиха дуела при 25:15 след по-малко от час и половина.

Александър Николов беше най-резултатен за България с 14 точки, а Мартин Атанасов добави още 5.

Алан Соуза се отличи с 14 точки в интерес на Бразилия.

Българите имат една победа и четири провали на 11-то място в класирането. В четвъртък " трикольорите " се изправят против Канада.

Бразилия заема трета позиция с четири триумфа и една загуба досега.