Българският национален отбор по волейбол започна с фалстарт участието си

...

Бразилия взе реванш от България

Българският народен тим по волейбол стартира с провал присъединяване си в Кордоба в Световната лига. „ Лъвовете “ изгубиха от Бразилия с 0:3 гейма (15:25, 19:25, 22:25) в първи мач от шампионата в аржентинския град. Срещата продължи 77 минути. Това беше четвъртото ни проваляне в шампионата. Имаме и три победи. По всичко личеше, че нашият щаб авансово беше отписал мача. Селекционерът Пламен Константинов стартира със чудноват състав, в който доминираха запаси. Титулярите получиха отмора с оглед идните решителни борби против Сърбия и Аржентина. Бразилците започнаха смазващо и поведоха с отчайващото 9:0. Чак тогава Тодоров с удар по блокадата осъществя първата ни точка. При 12:2 за Селесао Пламен Константинов изиска спиране. Бразилците поддържаха удобна преднина от 8-9, че даже и 10 точки. Накрая завоюваха гейма с 25:15 и поведоха елементарно с 1:0. Втората част беше по-равностойна, нашите дори поведоха с 8:6 преди първото спиране. Положителният подтик в играта им обаче бързо беше пресечен от противника. Методично хората на Ренан дел Зото започнаха да натрупат точка след точка и направиха поврат. В последна сметка взеха гейма с 25:19. В третия гейм на полето се появиха за нас Николай и Розалин Пенчеви, Николай Николов, както и Цветан Соколов. Това незабавно даде резултат и бразилците видяха много напън. Поведохме с 10:9, само че на идващото техническо спиране още веднъж губехме с 14:16 след някои обикновени неточности. В идващите минути обаче нашите още веднъж се активизираха и съумяха да си върнат преднината в резултата за 18:17. В съдбоносен миг от гейма Соколов докосна мрежата при офанзива и Селесао поведе с 20:19. След наш блокаут противникът дръпна с 23:21, а след това и с 24:21. Бразилците стигнаха до три мачбола. Реализираха вторият и завоюваха частта с 25:22, а с това и мача с 3:0. България победи единствено преди седмица Бразилия с 3:1 във Варна. Нашите изиграха един от най-големите си мачове в последните години. Това бе първият ни триумф над "Селесао " в Световната лига от 2 октомври 2007 година, само че в този момент бразилците взеха елементарен и сладостен реванш. Във Варна момчетата на Пламен Константинов изиграха три мача - победиха международния първенец Полша с 3:2 гейма, олимпийския отличник Бразилия с 3:1 гейма и изгубиха изненадващо от по-слабия отбор на Канада с 1:3 гейма. След изиграване на всички мачове досега националите са на девето място във краткотрайното класиране. За финалната шестица в Куритиба (4-8 юли) се класира непосредствено домакинът Бразилия. Визи ще вземат още пет отбора в генералното класиране, тъй че към този миг резервираме шансове за финалите. В идващите две нощи нашите ще играят мачове против Сърбия (22:10) и Аржентина (01:10) от Световната лига, а срещите ще се проведат в Кордоба.
Източник: fakti.bg